Copa Del Rey: Finale Laganog Vjetra

Anonim

U početku je izgledalo kao da vjetar neće prevladati: početak je odgođen. Tada je, me utim, udahnuo blagi vjetrić s jugozapada preko zaljeva Palma i započela je posljednja utrka. Samo ponovno otkazan i konačno sat vremena kasnije. Odlučeni su pobjednici Copdel Reya.

U velikoj klasi IMS 500, CaixGaliciden je osvojio željenu Copdel Rey. Treći put zaredom. Španjolska "Caixa" Vincentea Tirada trenutno je 58-metarska trkaća jahta iz brodogradilišta Grand Soleil. Kao i mnogi španjolski "serijski brodovi", na službenom je popisu kratica "R". Pri čemu kratica ne znači ništa drugo nego "utrka". Trkači brodogradilišta de facto su jednokratni. U svakoj od dvije velike klase, Grand Soleil "Race" konstrukcije osvojile su srebro.

U srednjoj klasi IMS 600, onoj s njemačkim sudjelovanjem, pobijedila je švicarska "Near Miss" Francka Noela. Njime je upravljao olimpijski osvajač zlatne medalje Thierry Pepponet (Francuska). Markus Wieser iz Olchinga već je na jedanaestom mjestu. Ove je godine isplovio Bavari42 Match, najmlađi potomak linije kruzera / trkača iz brodogradilišta Giebelstadt. Prošle godine vozio je utakmicu Bavari38 koju su regate morale napustiti. Još su dvije Bavarije isplovile u zadnjem polju

U maloj klasi IMS 670 upravo su novi Dufour 34 zauzeli prvo mjesto. Pobijedio je još jedan španjolski brod, Quum Communication.