Šanse Nijemaca

Anonim

Šef tima Jochen Schümann ne dopušta da ga zanose specifičnom prognozom medalja za DSV flotu. Ali u intervjuu za YACHT kaže: "Na kraju će biti malo iznenađenja. Na Olimpijskim igrama potvrđuju se rezultati koji su postignuti prije. Vrlo smo dobro raspoređeni u tri razreda." Mislimo na 49er, Yngling i Europu.

Njemački vodeći dvojac čine Marcus Baur i Max Groy. Jedriličari 49er postali su europski prvaci prošle godine, a 2004. osvojili su grčko prvenstvo ispred Atene s vrhunskom postavom i broncom na Svjetskom prvenstvu na istom mjestu. Sve osim medalje bilo bi razočaranje za najuspješniju njemačku jedriličarsku momčad posljednjih godina. A nakon petog plasmana u Sydney (s bowmanom Barthom), Marcus je ovaj put apsolutno voljan dobiti plemeniti metal.

Međutim, kormilar stavlja rezultat Svjetskog kupa u perspektivu: "To i dalje malo znači. Staza je bila desetak kilometara od olimpijskog smjera. Imali smo vrlo velik val, ali očekujte ravne vodene uvjete u Olimpiji. Osim toga, vremenske prilike tako se početkom godine značajno razlikuju od onih u kolovozu ".

S druge strane, gustoća snage na vrhu je strahovito velika. 2003. Baur / Groy završio je na petom mjestu Svjetskog prvenstva u Cadizu, samo bod iza treće i jedva manje iza srebra. I ostale regate bile su slično blizu.

Samo dvije momčadi uspjele su se odvojiti od iznimnih serija na Svjetskom kupu. Prošle godine britanski Draper / Hiscocks nisu se morali natjecati na posljednjim utrkama. A u Ateni su uspjeli Španjolci Martinez / Fernandez, koji su se povratili nakon ozljede. Obje momčadi dominiraju 49erom posljednjih godina. Ali Baur / Groy su vrlo bliski.

S dobrim sponzorskim ugovorom iza sebe, imaju iza sebe najprofesionalniju olimpijsku kampanju koju je njemačka momčad ikad završila. Dugo su formirali izuzetno učinkovitu grupu za trening s Britancima i Norvežanima, koji su obojica u prvih pet na svijetu.

Ipak, rezultati iz Sydneya 49er pokazuju da su iznenađenja moguća. Finac Thomas Johansen zlato je osvojio gotovo niotkuda. Vratio se s novom posadom i još se jednom pripremio za Atenu daleko od svjetske elite u Finskoj. Drugim mjestom na Europskom prvenstvu prošlog mjeseca i desetim mjestom na Svjetskom kupu, pokazuje da ga se može ponovno očekivati.

Ali i prijatelji i partneri na treningu njemačkog Sundby / Bovim pripadaju proširenom krugu favorita. Na posljednja dva Svjetska kupa završili su drugi i šesti.