Anonim
Image
Image

Jablonski slavi pobjedu u Riju

Karol Jablonski, koji je pao na peto mjesto na svjetskoj ljestvici mečeva, pokazao je da je i dalje jedan od velikana u jedrenju. Na Match Race Brasilu pobijedio je brazilsku superzvijezdu Raging Grael 2-1 u uzbudljivom finalu.

"Bio je to sjajan događaj. Mnogo sponzora, veliko zanimanje medija, prilozi na televiziji uživo. Teško je povjerovati", izvještava njemački Poljak.

Jablonski, koji je prije mjesec dana osvojio prvenstveno prvenstvo u Hamburgu, jedrilicom je Bénéteaus 40,7 plovio s mješovitom momčadi. Četiri Brazilca pridružila su se njegovoj redovnoj posadi od tri čovjeka. No, nakon što je u pretkolu izgubio od rekordnog osvajača medalja i dugogodišnjeg taktičara Američkog kupa Torbena Graela, postajao je sve bolji i na kraju je napokon izborio finale. Jablonski komentira: "Nakon prvog poraza uspio sam ga kontrolirati u drugoj i trećoj fazi pred start i jasno osvojiti start. To je bilo presudno."

Na terenu osam posada također je bio zastupljen ISAF-ov Rolex svjetski jedrenjak godine Robert Scheidt. Ali nije stigao dalje od posljednjeg mjesta. "Nismo započeli tako loše, ali naše manevarske pogreške koštaju previše", kaže dvostruki olimpijski prvak i sedmerostruki svjetski prvak u laseru. "Jako sam umoran od sezonskih putovanja i natjecanja. Ostatak ću godine biti na odmoru."