Mnogi Njemački Finalisti, Ali Malo Se Nada Naslovu

Anonim

Pet pobjeda u Kieler Wocheu u olimpijskim klasama, koje je njemački jedriličarski tim uspio ostvariti prošle godine u Kieler Wocheu, ove godine ostaju nedostižne. Međutim, za to je zaslužan pozitivan trend: međunarodno sudjelovanje ponovno se značajno povećalo u nekim razredima na Tjednu u Kielu. Trend rasta nakon nekoliko godina dobar je za konkurenciju.

A njemački jedriličarski tim neće započeti zadnji dan 123. tjedna u Kielu u nedjelju bez ikakvih nada. Napokon, 17 njemačkih momčadi plasiralo se u osam olimpijskih disciplina za posljednje utrke medalja u Kielskom tjednu. No, postoji samo nekoliko šansi za pobjedu. Jedna od nada je laserski kormilar i branitelj naslova Philipp Buhl iz Sonthofena. 27-godišnji četverostruki osvajač Kieler Wochea finale medalja započinje na drugom mjestu, samo četiri boda zaostatka za vodećim Estoncem Karlom-Martinom Rammom. "To znači realne šanse za pobjedu, čak i ako to neće biti lako", rekao je Buhl.

Tjedan Kiela 2016

Što će se sutra dogoditi u finalu za Philippa Buhla? Četverostruki pobjednik Kieler Woche mora nadoknaditi četiri boda ako se želi boriti za naslov broj pet

U 49erFX-u branitelji naslova TinLutz (Bergen) i Susann Beucke (Strande) imaju samo teoretske šanse za osvajanje zlata Kieler Woche, ali mogu i osvojiti medalju, poput šestih berlinskih olimpijskih devetki VictoriJurczok i AnikLorenz. U 49eru osvajači brona iz Ria Erik Heil i Thomas Plößel više ne mogu pobijediti nakon što su u subotu probili jarbol, ali još uvijek mogu ploviti na postolju. Jan Hauke Erichsen i Ann Kristin Wedemeyer iz Flensburga osvojili su medalju u olimpijskom mješovitom katamaranu Nacr17. U utrci za medalje započinjete drugi, ali morali biste postaviti dvije momčadi između sebe i austrijskog Nacra-17 brončanog medalja Thomasa Zajca i njegovog novog člana posade BarbarMatza ako želite pobijediti u Kielskom tjednu.

123. kilski tjedan

Branitelji naslova 49er TinLutz i Susann Beucke imali su peh u subotu, ali u nedjelju plove za medalju Kieler Woche

U 470. godini Frederike Loewe i AnnMarkfort zaostaju samo četiri boda za poljskim čelnicima AgnieszkSkrzypulec i IrminMrózek i tako su također zadržale šanse za osvajanje Kieler Wochea. Sa 470 ljudi, australski olimpijski prvaci Mathew Belcher i Will Ryan teško mogu biti oduzeti pobjedi. Simon Diesch i Philipp Autenrieth bore se za srebro i broncu s Poljacima Pavel Sozykin i Denis Gribanov. Malte Winkel i Matti Cipr, koji su peti, još uvijek imaju priliku osvojiti medalju.

Frederike Loewe i AnnMarkfort borit će se za pobjedu u Kieler Wocheu u nedjelju 470

Na Para svjetskom prvenstvu Heiko Kröger (Waldbröl) predvodnik je zlatne staze u 2,4 mR. Jens Kroker iz sjevernonjemačkog Regatt kluba u Hamburgu također ima medalju u svojim vidicima kao treći. Tjedan Kiela završava u nedjelju utrkama za medalje koje počinju u 10 sati.

Bivši kormilar sonara i pobjednik Paraolimpijade Jens Kroker uplovljava u prvu skupinu odmah u novom Hans303 u Kieler Wocheu

Mornari su bili zauzeti preko noći. U petak navečer, direktor utrke Ralf Paulsen poslao je 24 jahte iz unutarnjeg fjorda Kiela na stazu od 130 nautičkih milja kroz zvuk Vendbord i natrag do svjetionika u Kielu. Nakon 15 sati, 38 minuta i deset sekundi, "HaspHamburg" je prešao cilj kao najbrža jahta s Fabianom Bläsiem (Wedel-Schulau) na čelu. Izračunali su "Bajazzo" Svena Zollera (Elmshorn) osvojen u ORC I, "Halbtrocken 4.0" Michaela Berghorna (Kiel, ORC II), "Jednu skupinu" Nielsa Gautera (Hamburg, ORC III) i "Ballerin2" iz Berenda Beilkena (Hamburg, ORV IV) trofeje.

Nakon starta, Ralf Paulsen i sam je otišao u Dansku kako bi tempirao brodove na izlazu iz Svendborg Sounda. Između 1 i 3 sata ujutro uspio je registrirati sve svoje ovce koje su još bile u pokretu. U međuvremenu, dobro odmorena posada regatnog odbora sjedila je na svjetioniku u Kielu i bilježila ciljana vremena jahti. Bio je dug dan na tornju jer je trebalo oko sedam sati da sve posade prođu liniju.